درب ضد حریق

درب ضد حریق بیناس

کاربرد انواع درب های ضد حریق عبارتند از :

1 . درب های بیمارستان ها

2 . درب های خزانه و انبار

3 . درب های نیرو گاه های برق

4 . و ……..

انواع درب های ضد حریق :

 1 . ضد حریق چوبی

2 . ضد حریق فلزی

3 . ضد حریق شیشه ای

درب های ضد حریق ساختاری فلزی دارد و تمام مواد مورد استفاده در درب ضد حریق فلزی باید مورد تایید آتش نشانی باشد درب ضد حریق باید از چوب خشک ساخته شده باشد اینکه نوع چوب چه جیزی باشد نیز بستگی به تایید آتش نشانی دارد .

ضخامت درب ضد حریق چوبی باید 1.5cm باشد و معمولا برای ساختمان های بالای 23 متر مورد استفتده قرار می گیرد و می توان ضخامت درب را نیز افزایش داد ولی نباید هیچ گونه کنده کاری بر روی درب ضد حریق انجام شود .

نوع دستگیره درب های ضد حریق بسیار مهم می باشد که ست کامل آن نیز در بازار موجود می باشد و می توان درب های ضد حریق چوبی را روی چهارچوب فلزی نیز نصب کرد .

درب های ضد حریق فلزی با چهارچوب فلزی می باشد و قابلیت نصب بر روی چهارچوب فلزی ساده و فرانسوی را ندارند که ضخامت این درب ها 6.5cm می باشد .

درب ضد حریق فلزی از دو نوع فلز گالوانیزه یا ورق سیاه یا روغنی میباشد که نوع فلز بستگی به شرایط رطوبتی منطقه دارد . درب ضد حریق فلزی از سنگ دانسیته هشتاد استفاده می شئد که ضخامت پشم سنگ 5cm می باشد و وزن تقریبی آن 80kg می باشد . عرض این درب ها با چهارچوب نیز 110 ، 120 ، 100 cm می باشد که برای محاسبه باز شو مفید آن باید 20cm از این عدد کسر کنیم . نصب و رگلاژ درب ضد حریق به وسیله جوشکاری انجام می شود .