کناف

کناف ، محصول جدید گروه بیناس

صفحات روکش دار گچی در طی یک فرایند به هم پیوسته تولید می شود.

دوغاب گچ که مخلوطی از گچ استاکو ، آب و سایر افزودنی های مورد نیاز است پس از مخلوط شدن در مخلوط کن بوسیله خروجی های متعدد بر روی کاغذ مخصوص پخش می شود . در این وضعیت کاغذ زیرین ،سطح رویی و کاغذ فوقانی ، سطح پشتی صفحات تولید شده را تشکیل می دهد . صفحه تولیدی با عبور از قطعات و مراحل مختلف دارای نوع لبه و ضخامت مورد نیاز خواهد شد . کاغذ رویی علاوه بر سطح بیرونی صفحه قسمت های دیگری نظیر لبه ها و بخش کوچکی از پشت صفحه را نیز می پوشاندند .

بعد از شکل گیری این صفحه نیز از تعدادی قطعات تنظیم کننده عبور کرده که در این مرحله ضخامت صفحات تعیین می شود .

در طی این مدت گیرش و سختی صفحه افزایش می یابد و در مرحله چاپ مشخصات محصول مانند نوع صفحه ، ضخامت ، زمان تولید و استاندارد مربوطه روی آن ثبت می شود .

در مرحله برش نوار پیوسته صفحات تولید شده به طول های مورد نیاز و استاندارد برش داده شده و پس از آن به سمت کوره خشک کن هدایت و آب اضافی آن به آرامی تبخیر می شود . این صفحات پس از خشک شدن بسته بندی شده و به محل انبار هدایت می شود .

صفحات روکش دار گچی تولیدی گروه بیناس شامل موارد زیر می باشد :

1 . صفحات معمولی ( RG )

2 . صفحات مقاوم در برابر رطوبت (MR )

3 . صفحات مقاوم در برابر حریق ( FR )

4 . صفحات مقاوم در برابر حریق و رطوبت ( FM )

صفحات مسلح سیمانی :

صفحاتی هستند که از ترکیبات سیمان  الیاف فایبرگلاس تشکیل شده و جهت استفاده در نمای خروجی و فضاهای داخلی با در صد رطوبت نسبی بالا بکار می رود .

از صفحات نوع RG در فضا و شرایطی که رطوبت نسبی تا 60٪ از صفحات نوع MR در  فضا و شرایطی که رطوبت نسبی بیش از 60٪ و کمتر از 90٪ استفاده می شود .

گچ های ساختمانی هر چه درصد خلوص بیشتری داشته باشند به پوشش بهتری دست پیدا می کنیم محصولات گچی کناف دارای ترکیبی از گچ به خلوص حدود 95٪ می باشند و این به مفهوم وجود میزان ناچیزی ناخالصی مانند کربنات ها و نمک در این محصولات تولیدی می باشد .

بتونه درز گیر کناف برای بتونه کاری و در گیری با نوار کاغذی یا نوار فایبر گلاس مخصوص در سیستم های ساخت و ساز خشک بکار می رود .

چسب پرلفیکس : برای نصب صفحات روکش دار گچی و صفحات پوشش یافته با عایق های فوم پلی استایرین و یا پشم سنگ بر روی تیغه های آجری و ….. بکار می رود .